Tomatenplanten met oranje tagetes als ondergroei
11 augustus 2026

Bloemenweelde in de serre

Onze tomatenserre, maar ook onze paprika-, komkommer- en watermeloenserre, is (nog meer dan andere jaren) een jungle vol diversiteit. Sowieso zijn er al vele verschillende tomatenrassen. Maar dit seizoen voegden we als ondergroei nog een bloemenmix toe: afrikaantjes (tagetes), Oost-Indische kers (capucientjes) en goudsbloem (calendula). Goudsbloem en Oost-Indische kers trekken extra bestuivers en nuttige roofinsecten aan, die op hun beurt onder andere bladluizen in toom houden.

Afrikaantjes werken ondergronds om de aaltjes in te perken en bovengronds om met hun sterke geur nog meer nuttige insecten in de serres uit te nodigen. Ook voor ons, boeren en boerinnen, is het aangenaam vertoeven tussen die kleuren- en geurenpracht. Of het nu door die geurende ondergroei komt of eerder door de onophoudelijk zuiderse temperaturen: de tomaten hebben het alleszins naar hun zin en hangen vol zongerijpte, blozende vruchten.

Brood en ander lekkers van BRODO bestellen

We merken dat het nog niet voor iedereen duidelijk is hoe je producten van BRODO kan bestellen, en het brood op de markt is wel eens uitverkocht. Belangrijk om te weten: je geeft je bestelling door vóór zondag, voor de daaropvolgende week. Dat kan op twee manieren: op de markt, waar het weekmenu van volgende week uitgestald staat, of via de webshop, bij de categorie BRODO.

  • Meer informatie over een product? Klik op het BRODO-logo voor een korte beschrijving en de ingrediënten.
  • Graag het brood gesneden? Schrijf dit bij de opmerkingen wanneer je de bestelling afrondt.
  • Plaats je dezelfde week ook een bestelling groenten en fruit? Geen probleem, beide bestellingen worden samengevoegd.
  • Schrikt online betalen je af? Je kan online bestellen en ter plaatse op de markt betalen.